'Geçinemiyorum' intiharları devam ediyor

15 Kas 2019

Bakırköy'de bir evde 1'i çocuk 3 kişinin cansız bedeni bulundu. Başsavcılığın yaptığı açıklamada ailenin borç batağında olduğu ve evde siyanür tespit edildiği kaydedildi

İstanbul’un Bakırköy ilçesine bağlı Osmaniye Mahallesi'nde yapılan ihbarla bir dairede 1'i çocuk 3 kişinin cenazeleri bulundu. Olay yerine çağrılan sağlık ve polis ekipleri incelemelerde bulunuyor. Konuya ilişkin açıklama yapan Bakırköy Kaymakamlığı'ndan açıklama yapıldı. Açıklamada, "yapılan ölçümlerde olay yerindeki kokunun siyanür olduğu tespit edilmiştir" denildi.

Başsavcılıktan açıklama: Borç batağı

Ailenin ölümüne ilişkin yapılan incemelerin ardından bir açıklama da İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan geldi. Açıklamada, saat 06.45 sıralarında 155 Polis hattına ihbar yapıldığı ve Bakırköy Osmaniye Mahallesi Çobançeşme Sokak'ta üç kişinin ikametgahlarında cansız olarak bulunduğunun bildirildiği kaydedildi. Olayla ilgili Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatılarak ölenlerin cesetlerinin otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldığı ifade edilerek şöyle denildi:

"Yapılan soruşturma esnasında bu aşamada elde edilen tespitler doğrultusunda ikametgahında ölü olarak bulunan A.D.’nin babası ve Z.D.’nin eşi konumunda bulunan B.D.’nin, Kuyumcukent’teki iş yerinde altın ticareti ile uğraştığı ve bir takım internet siteleri üzerinde kayıt dışı ticari işlemler nedeniyle aşırı derecede borçlandığı, girdiği bunalımın etkisiyle önce eşinin ve çocuğunun zehirlenmesine sebebiyet verdikten sonra intihar ettiği değerlendirilmiştir. Olay yerinde AFAD ekipleri tarafından gerekli güvenlik önlemleri alınmıştır. Soruşturma işlemleri Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmektedir.”

Kaymakamlığın açıklaması şu şekilde:

"15 Kasım 2019 Cuma günü saat 06.45’te 155 Polis İmdat Hattına yapılan İlçemiz Osmaniye Mahallesi Çoban Çeşme Sokakta şüpheli ölüm ihbarı üzerine bahse konu adrese ivedilikle intikal edilmiş, (Z.D), (B.D) ve (A.D) isimli biri çocuk 3 kişinin cansız bedeniyle karşılaşılmıştır. Dairedeki koku nedeniyle AFAD (KBRN) ekipleri sevk edilmiştir. Ekip tarafından yapılan ölçümlerde olay yerindeki kokunun siyanür olduğu tespit edilmiştir.

Konu ile ilgili olay yerinde gerekli önemler alınmış olup, adli ve idari tahkikat başlatılmıştır. Gelişmeler kamuoyu ile paylaşılmaya devam edilecektir. "

Son 1 ayda 11 siyanür intiharı

Siyanür intiharları artıyor. Fatih’teki 4 kardeş, ardından Antalya'daki 4 kişilik bir ailenin siyanürlü intiharı en son da Bakırköy’de 3 kişilik ailenin siyanürle yaşamına son verdi. İntiharların temel sebebi ise ekonomik kriz ve borç batağı oldu

Siyanür yasak mı?

Siyanür, bilinen en tehlikeli zehir olması nedeniyle laboratuvar ve fabrika dışında bireysel satışlara yasak ancak, üç ay öncesine kadar siyanür internet aracılığıyla satılabiliyordu.

HABER MERKEZİ


Etiketler :