Adnan Oktar ve ‘kedicikleri’: Güldük eğlendik mi?

22 Tem 2018

Adnan Oktar ve tarikatına yönelik operasyonda 168 kişi tutuklandı.Operasyona ilişkin çeşitli ifadeler basına yansımış olsa da ayrıntılara henüz vakıf değiliz.Operasyonun amacı nedir, onu da bilemiyoruz.Muhtemelen şu an hep beraber yalnızca buzdağının görünen kısmına bakıyoruz.

Devletin gözü önünde yıllardır büyüdükçe büyüyen bir tarikattan bahsediyoruz. Yerleri yurtları belli, kim oldukları belli.Bu tarikatla ilgili daha önceden yapılmış şikâyetler belli.Ancak operasyon daha yeni. Devletimizin bir bildiği vardır elbet.

Öte yandan, bir haftadır çıkan haberlere baktığımızda medyanın her konuda olduğu gibi bu konuda da çuvalladığını görüyoruz. Belki de “çuvallamak” doğru ifade olmayabilir, medyanın kasıtlı olarak meseleyi laubali bir şekilde ele aldığını görüyoruz.

“Adnan Oktar, kediciklerin cinsel organına…” diye başlayan haberler mi dersiniz, istismar iddialarını sulandırarak yazanlar mı…Bu ifadeler bir yana,tarikata mensup kadınlar için “kedicik”ifadesi dışında ifade kullanan medya organı ben daha görmedim.

Çocuk istismarı vakaları neticesinde intikam naraları atan kamuoyunun okudukça, medyamızın ise belli ki yazdıkça eğlendiği “kedicik” operasyonunda ortaya atılan iddialara bakalım:

“Çocuk yaştaki kızlara cinselliği artırıcı ilaçların katıldığı içecekler veriliyordu.”

“Benimle 15 yaşındayken zorla ilişkiye girdiler. Fotoğraflarımı çektiler.Adnan Oktar beni istismar etti.”

“Çocuklarını örgütten kurtarmak isteyen ailelere, internet ve televizyon programları aracılığıyla, çocukları kullanılarak iftira ve karalama kampanyaları yapıldı.”

“Cinsel istismar, örgütün kullandığı köleleştirme yöntemlerinden biri.”

“Mağdurlar arasında 11 yaşında kız çocukları var.”

Hâl budur.

Neye, kime ve nasıl hizmet ettiği belli olmayan bu tarikatın kız çocukları ile kadınları her anlamda sömürmesi nasıl bu denli espri konusu olabiliyor, anlamak kolay değil. Hele ki kadın ve çocuk istismarı vakaları konusunda hassasiyet geliştirilen bir dönemde!

“Gaza” gelip de idam istemekten kolay ne var?

Neyse, biz önce iyice bir gülüp eğlenelim.

Çocukları istismar edenlerin idamı konusunu sonra tartışırız

Burcu Karakaş

Burcu Karakaş


Etiketler :