Avukatların görüşme başvurusuna ret

21 Eki 2020

PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın avukatlarının, müvekkilleriyle görüşmek için Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na dün yaptığı başvuru reddedildi

İmralı Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın avukatları Newroz Uysal, Faik Özgür Erol, Cengiz Yürekli ve Mazlum Dinç’in, müvekkilleriyle görüşmek için Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na dün yaptığı başvuru reddedildi. Başsavcılık, Bursa 2'nci İnfaz Hakimliği’nin 23 Eylül'de Öcalan ve yanında tutuklu diğer 3 isme 6 aylık avukat görüş yasağı kararını gerekçe göstererek başvuruyu reddetti.

Öcalan’ın avukatlarından Rezan Sarıca ve Newroz Uysal, müvekkilleriyle 8 yıl aradan sonra 2-22 Mayıs, 12-18 Haziran ve 7 Ağustos 2019 tarihlerinde görüşmüştü.

Bursa 2'nci İnfaz Hakimliği, 23 Eylül'de Öcalan ve yanında tutuklu diğer 3 isim hakkında 6 aylık avukat görüş yasağı kararı almıştı. Yasak kararına, Öcalan'ın 2009 yılında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) gönderdiği savunmasına ek olarak hazırladığı "Yol Haritası" gerekçe gösterilmişti.

HABER MERKEZİ


Etiketler : Avukat yasağı, İmralı, Abdullah Öcalan,