'Babam Hakkında: Katarsis' erişime açıldı

04 Haz 2020

Zelal Buldan, 26 yıl önce kaçırılarak katledilen babası Savaş Buldan için hazırladığı 'Babam Hakkında: Katarsis' belgeselini erişime açtı

Savaş Buldan’ın 26 yıl önce katledildiği gün dünyaya gelen kızı Zelal Buldan, konuya ilişkin yönetmenliğini yaptığı belgesel filmini erişime açtı. "Babam Hakkında: Katarsis (Documentary – About My Father: Catharsis)" adıyla yayımlanan belgesele Zelal Buldan’ın Youtube hesabından erişilebiliyor.

Belgeseli sosyal medya hesaplarından paylaşan Buldan, "Biraz hafifletsin diye içe atılanları bu belgesel. Babam Savaş Buldan’ın ve bütün kaybedilenlerin anısına, saygıyla" sözlerini kullandı.

İsimleri mahkeme tutanaklarında "Öldürülecek Kürt İşadamları Listesi"nde yer alan ve aynı zamanda HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın eşi olan Savaş Buldan; Adnan Yıldırım ve Hacı Karay ile birlikte 3 Haziran 1994’te İstanbul Yeşilköy’deki bir otelin çıkışında kaçırıldı. Ertesi gün cansız bedenleri kaçırıldıkları yerden 270 km uzakta bulundu.

Belgesele bu link üzerinde erişebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=8qZKnQE70R4&feature=emb_title

KÜLTÜR SERVİSİ


Etiketler : Babam Hakkında: Katarsis, Zelal Buldan, Savaş Buldan, Online etkinlikler,