Bahçeli, Kavala ve Demirtaş'ı hedef aldı

19 Eki 2021

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “adalet” çağrısı yaptığı Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ı hedef aldı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis’te partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, iktidarın ve belediyelerin hedefinde olan katı atık ve atık kağıt işçilerine dair, "Sokak aralarında kağıt toplayan kardeşlerimize sosyal güvenliğiniz olacak diyor. Çalışmanın iyisi kötüsü olmaz zira rızkın iyisi kötüsü olmaz. Ne var ki asıl mesele kağıt toplayan kardeşlerimizi rahatlatmak değil onları daha güvenli daha insani şartlarda çalışabilmelerinin önünü açmaktır. Bunun ilk yolu da eğitimdir. Kılıçdaroğlu abuk sabuk vicdan hatırlatması yapacağına, cahilce konuşacağına, öncelikle kağıt toplayıcı kardeşlerimizin bu işe nasıl ve neden başladıklarını incelemelidir" dedi.

Kavala ve Demirtaş'ı hedef aldı

Bahçeli, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararına rağmen tahliye edilmeyen iş insanı Osman Kavala ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a dair de konuştu. Kılıçdaroğlu’nun “Demirtaş, Kavala neden hapiste?” sorusundan rahatsız olan Bahçeli, “Her soru kendi içinde bir cevap barındırır. Ama akıl dağılması yaşayan bu şahıs için bir önemi yoktur. Osman Kavala Sorosçudur. Selahattin Demirtaş teröristtir. Teröristin yeri de hukukun üstün olduğu tüm demokratik ülkelerde demir parmaklıkların arkasıdır” dedi.

Bürokratlara çağrı tartışması

Kılıçdaroğlu’nun bürokratlara “yasadışı işlem yapmayın” çağrısına da Bahçeli, "Kılıçdaroğlu amcalığa, ağabeyliğe soyunmuş, bu sefer de bürokrasiye ayar vermeye kalkışmış. Süre doldu, üstelik bir gün de geçti sayın Kılıçdaroğlu ne oldu, heyben doldu mu, attığın taş yerini buldu mu, başın göğe erdi mi? O tarihe yapan yaptı kapan kaptı, 18 Ekim'den sonra sorumlusunuz demek mi istiyorsunuz? Kılıçdaroğlu kendi içinde vahit çelişkilerle maluldür. Kılıçdaroğlu’nun bürokrasiyi tehdit mesajı vesayetçi bir söylemdir. Bürokraside hata yapan çıkacaktır bunlar tespit edip ayıklanacaktır. Ancak Türk bürokratını tehdit etmek müstevli üslubudur. Bu üslubun faili ateş olsa cürmü kadar yer yakacaktır” diye karşılık verdi.

HABER MERKEZİ


Etiketler : MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,