Dersim ilçe belediye başkanları da karantinaya alındı

24 Haz 2020

Dersim Belediye Başkanı Maçoğlu’nun koronovirüs testinin pozitif çıkması sonrası, temasta olduğu 4 ilçenin belediye başkanı da evlerinde karantinaya alındı

Koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkan Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun temasta olduğu 4 ilçenin belediye başkanları da evlerinde karantinaya alındı.

İl Devlet Hastanesi'nde tedavisi devam eden Maçoğlu'nun temaslı olduğu kişilerin tespit edilmesi için İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Yapılan görüşmeler neticesinde, Maçoğlu ile toplantıya katılan ve bir etkinlikte bir araya geldiği belirlenen Pülümür Belediye Başkanı Müslüm Tosun, Pertek Belediye Başkanı Ruhan Alan, Hozat Belediye Başkanı Seyfi Geyik ve Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül evlerinde karantinaya alındı. Karantina süreci devam eden belediye başkanlarının sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Tedavisi devam eden Maçoğlu ile temaslı olduğu değerlendirilen iki belediye başkan yardımcısı ile başkanlık katında çalışan personel de evlerinde karantinaya alınmıştı.


Etiketler : koronavirüs, Dersim,