DTK soruşturmasında Mardin'de bir kişi tutuklandı

06 Kas 2020

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından DTK'nin 2013 yılındaki faaliyetlerine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında Akarsu eski Belde Belediye Başkanı Lokman Fındık tutuklandı.

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Demokratik Toplum Kongresi'nin (DTK) 2013 yılında Nusaybin'de düzenlediği bir toplantıya ilişkin düzenlediği bir toplantı hakkında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınanların işlemleri sürüyor. Tevgera Jinên Azad (TJA) Sözcüsü Ayşe Gökkan ile beraber 4 kişinin dün serbest bırakıldığı soruşturma kapsamında gözaltında olan 4 kişi daha bugün Mardin Adliyesi’ne sevk edildi.

Adliyeye sevk edilen Sitilîlê (Akarsu) Eski Belde Belediye Başkanı Lokman Fındık, Edip Dursun, Sakine Yılmaz ve Girê Mîra (Girmeli) Siraç Dinç'in, savcılık ifadeleri alındı. Savcılık tarafından Sakine Yılmaz ve Siraç Dinç'in adli kontrol şartı ile serbest bırakılması istenirken, Fındık ve Dursun tutuklanmaları istemi ile Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Hakimliğe sevk edilen Fındık "örgüt üyeliği" iddiası ile tutuklanırken, diğer 3 isim adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

MARDİN


Etiketler : Mardin, DTK,