Filistinli çocuğu İsrailli yerleşimciler mi öldürdü?

27 Oca 2020

Doğu Kudüs'te kaybolan 8 yaşındaki Filistinli çocuğun İsrailli yerleşimciler tarafından kaçırıldığı iddia edildi. Cesedi bulunan çocuğun ailesi, kamera kayıtlarının yayınlanmasını istedi

Filistinlilerin yaşadığı Doğu Kudüs'te Cumartesi gününden beri kayıp olan 8 yaşındaki Filistinli çocuğun cesedi bir su deposunun altında bulundu.

Qais Abu Rmaileh adlı çocuğun cenazesi, Doğu Kudüs'teki bir Filistin mahallesi olan Beit Hanina'da bulundu.

The Jerusalem Post gazetesi, İsrail polisinin çocuğu en son bir arabaya binerken gördüğünü iddia etti.

Çocuklarının İsrailli yerleşimciler tarafından kaçırıldığından şüphelenen 8 yaşındaki Qais Abu Rmaileh'ın ailesi güvenlik güçlerinden bölgedeki kamera kayıtlarının yayınlamasını isteyerek, 'Eğer Qais Abu Rmaileh, İsrailli yerleşimciler tarafından kaçırılmışsa bu tüm komşuları yakacaktır' dedi.

İsrailli yetkililerin açık olan su depolarını mühürlemeleri gerektiğini vurgulayan Kudüs Valisi Adnan Ghaith ise, 'İsrailli işgalci yetkililer çocuğun ölümünden sorumludur' dedi.

Geçmişte, yasadışı olmasına rağmen bölgeye yerleşen İsrailli yerleşimciler, aralarında çocukların da bulunduğu Filistinlileri öldürdüğü veya yaraladığı basına yansımıştı.
2014 yılında Filistinli Mohammed Abu Khdeir, 3 İsrailli yerleşimci tarafından kaçırılmış ve öldürüldükten sonra yakılmıştı.

Uluslararası yasalara göre, Doğu Kudüs, Filistin topraklarının parçası kabul ediliyor. İsrail ise kentin tamamının İsrail Devleti'nin başkenti olduğunu iddia ediyor.

HABER MERKEZİ


Etiketler : Filistin,