Fransa'dan Türkiye'ye destek mesajı

30 Eki 2020

Yakın dönemde ürünlerinin boykot edilmesi çağrısı yapılan Fransa, İzmir’de meydana gelen deprem nedeniyle Türkiye’ye destek mesajı yayımladı. Açıklamada, 'hükümet isterse yardımlarımız derhal ulaşacaktır' denildi

Fransa, İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem ardından Türkiye ve etkilenen Yunanistan’a destek mesajı yayımladı.

Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Ege Denizi'nde Türkiye ve Yunan adalarını etkileyen güçlü deprem meydana geldiğine dikkat çeken Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, "Fransa, bu korkunç sınavın üstesinden gelmek için Türk ve Yunan halklarının yanındadır. Bu ülkelerin hükümetlerinin istemeleri halinde, Fransız yardımları bölgeye anında ulaştırılır” ifadelerini kullandı.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias da, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu arayarak desteğe hazır olduklarını söyledi.

Telefon görüşmesiyle ilgili Bakanlık, "Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nu aramış ve geçmiş olsun dileklerini iletmiştir. İki Bakan ihtiyaç olması halinde karşılıklı yardım ve desteğe hazır oldukları ve temasta kalacakları hususunda teyitleşmişlerdir” açıklaması yaptı.

HABER MERKEZİ


Etiketler : deprem mesajı, Fransa, türkiye,