Gültekin cinayeti davası yarın

03 Oca 2021

Pınar Gültekin’i katleden Cemal Metin Avcı ve ona yardım eden kardeşi Mertcan Avcı’nın yargılandığı davanın ikinci duruşması 4 Ocak'da görülecek

Muğla’da 16 Temmuz 2020’de kaybolan, 21 Temmuz 2020’de ise cenazesi bulunan Pınar Gültekin’i katleden Cemal Metin Avcı ve ona yardım eden kardeşi Mertcan Avcı’nın yargılandığı davanın ikinci duruşması bugün Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. Jin News’teki habere göre; yargılama sürerken zanlının annesi, babası ve bir yakını için “delilleri yok etme, gizleme ve değiştirme” suçlamalarına verilen takipsizlik kararına karşı ailenin Adalet Bakanlığı’na yaptığı itirazla Bakanlık, takipsizlik kararı veren Sulh Ceza Hakimliği’nin kararı bozmasını istemişti. Son olarak da Pınar’ın babası Sıddık Gültekin, davadan vazgeçmesi için CHP’li milletvekili Süleyman Girgin’in kendisini aradığını açıklamıştı. Takipsizlik kararı ve zanlıdan yana girişimlere karşı açıklama yapan kadınlar, duruşmaya katılım çağrısı yaptı.

Bu hafta 4 duruşma var

Bu hafta kadınların adliye ajandasında, siyasetçiler Gültan Kışanak ve Sebahat Tuncel’in yargılandıkları davalar da olmak üzere 4 dava var.

4 Ocak: Muğla’da 21 Temmuz 2020’de cenazesi bulunan Pınar Gültekin’i katleden Cemal Metin Avcı ile ona yardım eden kardeşi Mertcan Avcı’nın yargılandıkları davanın ikinci duruşması Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

5 Ocak: Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde kendi çocuğuna cinsel istismarda bulunan M.A.D.’nin yargılandığı davanın üçüncü duruşması Yüksekova Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

6 Ocak: 2016’da tutuklanan ve yerine kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önceki dönem Eşbaşkanı Gültan Kışanak ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) eski Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel’in yargılandığı davanın 9. duruşması Malatya 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

KADIN SERVİSİ


Etiketler : pınar gültekin,