Hapse konan kanser hastası kızı için konuşturmadılar: 72 yaşındaki anneyi gözaltına aldılar

19 Eki 2021

Asker yakan IŞİD'lilerin serbest bırakıldığı ve işyeri açtıklarının tespit edildiği Türkiye'de kanser hastası Özdoğan’ın 72 yaşındaki annesi gözaltına alındı

Antalya’da Gülen Cemaati’ne ait bir öğrenci yurdunda idarecilik yaptığı gerekçesiyle 9 yıl 4 ay hapis cezası alan 4’üncü evre kanser hastası Ayşe Özdoğan tutuklanarak cezaevine konmuştu. 

Ayşe Özdoğan’ın kendisi gibi kanser hastası olan 72 yaşındaki annesi Fatmana Karakuzu kızı için oturma eylemi yapmak isterken gözaltına alındı. Bir çok kurumun çağrısına rağmen tahliye edilmeyen kanser hastası kızı için Antalya’da oturma eylemi başlatan Fatmana Karakuzu karakola götürüldü. Hava Harp Okulu öğrencisiyken tutuklanan ve müebbet hapis cezası alan oğlu için adalet isteyen Melek Çetinkaya’nın da Karakuzu ile birlikte gözaltına alındığı öğrenildi.

 

Gergerlioğlu'dan tepki

Haberi, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu duyurdu. Gergerlioğlu, kızının tahliye edilmesini isteyen Ayşe Özdoğan’ın annesinin ve Çetinkaya’nın gözaltına alınarak karakola götürüldüğünü bildirdi. 

Antalya Valiliği’ni etiketleyerek sosyal medya hesabından açıklama yapan HDP’li vekil “Onları serbest bırakın, bir cinayete engel olmak isteyenleri mi gözaltına alıyorsunuz?” tepkisini gösterdi.

ANTALYA

 


Etiketler : Ayşe Özdoğan,