İBB İstanbul için 211 derken, Koca Türkiye'de 161 can kaybı dedi

24 Kas 2020

Türkiye'de koronavirüs nedeniyle uzmanlar tarafından şeffaf olmadığı düşünülen Sağlık Bakanlığı verilerine göre 161 kişi daha hayatını kaybetti. İBB'nin verilerine göre ise sadece İstanbul'da can kaybı 211

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsün (Covid-19) Türkiye'deki güncel durumuna ilişkin Sağlık Bakanlığı'nın verilerini paylaştı.

Türkiye'de koronavirüs nedeniyle 161 kişi daha hayatını kaybetti, 7 bin 381 yeni hasta (semptom gösteren ve koronavirüs testi pozitif çıkan kişi) tespit edildi. Böylece toplam vefat sayısı 12 bin 672’ye, hasta sayısı ise 460 bin 916’ya yükseldi.

Koca paylaşımında, “Bugün tespit edilen 7.381 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız 4.543’e ulaştı. Salgının seyrini değiştirmek elimizde. Aldığımız tedbir ve kısıtlamaların daha iyi ve hızlı netice vermesi için desteğiniz şart. Zorunlu olmadıkça kalabalıklardan uzak durun” dedi.

Diğer yandan İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığı, bugün İstanbul'da 211 kişinin salgın hastalıklar nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı. Toplam hayatını kaybeden kişi sayısı ise 435 olarak açıklandı.

İBB'nin bulaşıcı hastalıklardan dolayı hayatını kaybedenlerin sayısını açıklaması iktidar ortağı MHP tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

HABER MERKEZİ


Etiketler : güncel tablo, Covid-19, Sağlık Bakanlığı,