İstismar zanlısının tutuklanma talebine ret

15 May 2019

Yağmur’un kalp krizi geçirerek yaşamını yitirmesine neden olan ve daha sonra serbest bırakılan istismar zanlısı Tuncay Çınar’ın tutuklanma talebi reddedildi

İzmir’de 9 yaşındaki Yağmur K.’nin kalp krizi geçirerek yaşamını yitirmesine neden olan ve daha sonra serbest bırakılan Tuncay Çınar’ın yargılandığı davanın duruşması 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Davaya mağdur avukatları ile İzmir Kadın Meclisleri katıldı.

Zanlı başka bir istismar suçundan tutuklu

27 Nisan’da Muğla’da 2 çocuğu daha istismar ettiği için tutuklanan sanık Çınar, bu davadan ise tutuksuz yargılanıyor. Kimlik tespitiyle başlayan duruşmada, sanık Çınar, istismar suçunu kabul etmedi. Mağdur çocukların avukatları ise sanığın mevcut dosyadan serbest bırakıldığı için Muğla’da 2 çocuğu daha istismar ettiğini ve tutuklandığını belirtti.

Avukatlar, tutuksuz yargılanmanın sonucunda sanık Çınar’ın başka çocukları da istismar ettiğini ifade ederek, bu dosyadan da tutuklanmasını talep etti. Avukatların savunmasının ardından, savcı zanlı Çınar’ın delil karartma durumu olmadığı, yeni bir suç işleme şüphesi bulunmadığını öne sürerek tutuklanmasına gerek olmadığını söyledi.

Mahkeme heyeti de, avukatların sanığın tutuklanma talebini ret ederek, duruşmayı 14 Ekim tarihine erteledi.

Ne olmuştu?

Tuncay Çınar 2 yıl önce İzmir'in Bornova ilçesinde, torununun arkadaşı bir çocuğa taciz ettiği iddiasıyla gözaltına alınmış, hakkında dava açılmıştı. Yağmur K., duruşma öncesi sanıkla karşılaşacak olmasının stresiyle kalp krizinden yaşamını yitirmiş; aile, kızlarının ölümünden sorumlu tuttuğu Tuncay Çınar hakkında, Asliye Hukuk Mahkemesi'nde 1 milyon TL manevi, 1 TL de maddi tazminat davası açmıştı.

Davada, Yağmur'un kalp krizi nedeniyle hayatını kaybettiğinin belirtilmesine rağmen Tuncay Çınar 2018 yılında serbest bırakılmıştı. Son olarak zanlı Tuncay Çınar, Muğla'da, S.J. ve M.S. adlı çocukları istismar ettiği iddiasıyla gözaltına alınıp tutuklandı.

 


Etiketler :