Kaypakkaya, Karer ve Dörtler için anma

21 May 2020

Tuzluçayır'da İbrahim Kaypakkaya, Haki Karer, Dörtler ve Mayıs ayında yaşamını yitirenler için anma etkinliği düzenleyen kitle örgütleri, 'Çok yoldaşımızı yitirdik Mayıs ayı içerisinde. Yolları yolumuzu aydınlatıyor' dedi

Ankara’nın Mamak ilçesi Tuzluçayır Mahallesi’nde İbrahim Kaypakkaya, Haki Karer, Dörtler ve Mayıs ayında yaşamını yitirenler devrimciler için anma etkinliği gerçekleştirildi. Anmaya Halkların Demokratik Partisi (HDP), Hakların Demokratik Kongresi (HDK), Alınteri, Anadolu Kültür ve Araştırma Derneği (AKA-DER), Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), Partizan, Demokratik Alevi Dernekleri (DAD), Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF), Bağımsız Devrimci Sınıf Platformu (BDSP) ve çok sayıda kitle örgütleri katıldı. Anmada sık sık, “Yaşasın devrimci dayanışma”, “Kahrolsun faşizm yaşasın mücadelemiz”, “Kurtuluş devrimde sosyalizmde”, “Yaşasın devrim ve sosyalizm” sloganlarının atıldı.

Anma etkinliğinde ortak basın açıklaması metni okundu.

“Çok yoldaşımızı yitirdik Mayıs ayı içerisinde, acıları yüreğimizde” denilen açıklamada şunlar belirtildi: “Ulaş Bayraktaroğlu genç kuşağın, Gezi'den Rojava’ya uzanan devrim mücadelesinin öncülerindendir. Bitmek bilmez bir direniş öyküsünün ta kendisidir Ulaş Yoldaş.. İşkenceye karşı direniş geleneğinin devamcısı olan Hasan Ocak yoldaşı katledenler ise hala bulunmadı, yargılanmadı. Dün İbo'yu, Metin Göktepe'yi ve daha nicelerini katledenler 95 yılının Mayıs ayında Hasan yoldaşımızı katlettiler. İşkenceciler tarihin çöplüklerindeyken Hasan yoldaş bizlerin kalbinde ve asla unutulmayan bir direniş öyküsü. Pandemi sürecinden geçtiğimiz bugünlerde Ulaş Bayraktaroğlu, Hasan Ocak, Leyla Qasım, 4’ler, Haki Karer ve Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya yoldaşları bir kez daha anıyoruz.”

ANKARA


Etiketler : tuzluçayır mahallesi, haki karer, ibahim kaypakkaya, Dörtler, ANKARA,