Koca çark etti: İBB Başkanı ile görüşme planlıyorum

23 Eki 2020

Bursa’da belediye başkanı ile buluşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün yapılan ve İmamoğlu’nun çağrılmadığı toplantı sonrası gelen eleştirel sonrası ‘İBB Başkanı ile görüşeceğim’ dedi

Koronavirüs ile ilgili illeri gezen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günün aksine gittiği Bursa'da Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı ziyaret etti. Bakan Koca buluşma sonrası Bursa Valiliği önünde yaptığı açıklamada salgının tüm ülkede tırmanışa geçtiğini belirtti.

Geçtiğimiz gün İstanbul'da katıldığı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Twitter'dan öğrendiği toplantıya ilişkin gelen sert tepkiler sonrası Koca buna ilişkin de açıklama yaptı.  Koca "İstanbul Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı ve İl Emniyet Müdürü ile görüşmeler yapmayı planlıyorum." dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Akşamki açıklamaya bırakmadan şimdiden dikkat çekmek istiyorum. Korona virüs tüm Türkiye’de tırmanışa geçti."

"Bursa salgının başından beri en kritik günlerinde. Eylül ayının ortalarına kıyasla günlük vaka sayısı yaklaşık 3 kat artmıştır. Salgın tüm ülkede yeniden tırmanışa geçmiş durumdadır. Salgın bize şunu öğretti ki virüsün yayılması sadece hasta sayısındaki artış değil tüm hayatın sekteye uğramasıdır. Bu anıt şehirden 83 milyonun kalbi İstanbul’a da seslenmek istiyorum. İstanbul’u kurallara uymaya davet ediyorum. İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin yüzde 40'ına ulaşmış durumda. 5 gün İstanbul’da çalışma arkadaşlarım ile birlikte olacağım. İstanbul Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı ve İl Emniyet Müdürü ile görüşmeler yapmayı planlıyorum."

HABER MERKEZİ


Etiketler : fahrettin koca, koronavirüs, İBB, Ekrem İmamoğlu,