Leyla Aydemir davasında gerekçeli karar açıklandı

28 Eki 2020

Leyla Aydemir'e ilişkin açıklanan gerekçeli kararda, katil Yusuf Aydemir'in abisini miras anlaşmazlığı konusunda tehdit etmek için Leyla’yı kaçırarak öldürdüğü kaydedildi

Ağrı’da 15 Haziran 2018 tarihinde kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedenine ulaşılan 4 yaşındaki Leyla Aydemir davasında, Ağrı 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 2 Ekim’de görülen karar duruşmasında, Yusuf Aydemir, “çocuğa karşı kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası almıştı.  Amca Musa Aydemir, Nihat Aydemir’in kuzeni Mehmet Ali Aydemir, köylülerden Besim Dursun ve eşi Hatun Dursun, Yıldırım Artam ve eşi Ayşe Artam ise beraat etmişti.

Ağrı 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce hazırlanan gerekçeli kararda, Leyla'nın babası Nihat Aydemir ile kardeşi Yusuf Aydemir arasında ailenin traktörünün ve ölen babalarından kalan bileziklerin kime kalacağı konusunda anlaşmazlık yaşadıkları belirtildi.

Abisini miras anlaşmazlığı konusunda tehdit etmek için Leyla’yı kaçırdığı belirtilen Yusuf Aydemir’in, olayın adli boyuta ulaşması sonrası, sakladığı ambarda yaşamını yitiren Leyla’nın cenazesini dereye attığı kaydedildi.

AĞRI

 


Etiketler : leyla aydemir, Çocuk cinayeti, Ağrı,