Oyuncular Birliği Ödülleri sahiplerini buldu

06 Nis 2021

27. Oyuncular Birliği Ödülleri’ndesinema ve televizyon dalında en iyi yapımlar belirlendi. Sinema dalında en iyi toplu oyuncu performansı ödülüne ‘Şikago Yedilisinin Yargılanması’ değer görüldü

Bu yıl 27.’si düzenlenen Oyuncular Birliği Ödülleri’nde sinema ve televizyon dalında en iyi yapımlar belirlendi. Salgın koşulları nedeniyle bir saate indirgenen ödül töreni, sunucuların ve ödül kazananların önceden kaydedilmiş görüntüleriyle yapıldı.

Nomadland boş döndü

Altın Küre ödülleri, Eleştirmenlerin Seçimi ödülleri gibi bu yılın önemli festivallerinden ödülle ayrılan, Chloé Zhao’nun Frances McDormand’lı filmi “Nomadland” Oyuncular Birliği ödüllerinde kazanan yapımlar arasında yer almadı. David Fincher imzalı “Mank” ve Carey Mulligan’ın çektiği “Promising Young Woman” gibi, bu yılın favorileri arasında yer alan filmler de festivalden eli boş döndü. Bu yıl sinema dalında en iyi toplu oyuncu performansı ödülü, Aaron Sorkin imzalı “The Trial of the Chicago 7”ın oldu. Televizyon yapımları dalında komedi dizilerinde en iyi toplu oyuncu performansı ödülünü “Schitt’s Creek”, dram dizilerinde en iyi toplu oyuncu performansı ödülünü ise Netflix yapımı “The Crown” kazandı.

 

KÜLTÜR SERVİSİ


Etiketler : Oyuncular Birliği Ödülleri,