Pınar Gültekin’in babasından davadan vazgeçmesini isteyen CHP'li vekil Girgin

01 Oca 2021

Pınar Gültekin'in babası Sıddık Gültekin kendisini arayarak kızını katleden kişiden şikayetçi olmamasını isteyen kişinin CHP milletvekili Süleyman Girgin olduğunu söyledi

Temmuz ayında Cemal Metin Avcı tarafından yakılarak öldürülen ve cesedi Muğla’nın Ula ilçesine bir ormana atılan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’ın babası Sıddık Gültekin, kamuoyuna yansıyan davadan vazgeçmesini isteyen kişinin ismini açıkladı.

Daha önce 4 Ocak'ta yapacağı açıklamayı medyada çıkan iddialar nedeniyle bugün yaptığını belirten Sıddık Gültekin, kendisini arayan kişinin CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin olduğunu belirtti. Gültekin, "Taziye dileklerinde bulundu. Taziye dileklerinden sonra, 'Vazgeç, kamu davası devam ediyor' dedi" diye konuştu.

Gültekin şu ifadeleri kullandı: Ayın 23’ünde aradı. Muğla milletvekili Süleyman Girgin olduğunu söyledi. Taziye dileklerini iletti. Taziye kelimesinden sonra 'davadan vazgeç' dedi bana. Kamu davası devam eder. Biz senin yanındayız ne gerekiyorsa yapacağız dediler. Karşı tarafın annesinin de CHP ilçe başkanlığında olduğunu biliyorum. Olayın ardından istifa etti. Aynı partideler. Söylediğim kelimeler, harfi harfine doğrudur. Aksi ispat edilirse intihar ederim demişim. Kızınız olursa siz kabul eder misiniz? Ben kabul etmedim.

‘Bu davadan vazgeçmeyeceğim’

Girgin'in kendisini defalarca aradığını ve davadan vazgeçmesini istediğini belirten Gültekin devamına şunları söyledi: Benim kızıma Muğla'da iftiralar atıldığı için bu davadan vazgeçmeyeceğim. Ben yaşayan bir ölüyüm" şeklinde konuştu.

Gültekin, hiçbir partiye üye olmadığını ve CHP'yi değil kişileri şikayet ettiğini belirterek, parti yöneticileri Veli Ağbaba ve Özgür Özel'in de iddianın gündeme gelmesinin ardından kendisini aradıklarını söyledi. Gültekin son olarak, "Özgür Özel bey, böyle bir kişinin partilerinde bulunmasına izin vermeyeceklerini söyledi” dedi.

HABER MERKEZİ

 


Etiketler : Süleyman Girgin, baba, pınar gültekin,