Şantiyede yangın: 1 işçi yaşamını yitirdi

23 May 2020

İstanbul Ümraniye'de bir inşaat şantiyesinde, işçilerin kaldığı konteynerde yangın çıktı. 1 işçi olay yerinde hayatını kaybetti

İstanbul Ümraniye'de bir inşaat şantiyesinde, işçilerin kaldığı konteynerde yangın çıktı. İşçiler alev alev yanan konteynerden tahliye edilirken, yüksekten atlayan 5 işçi yaralı olarak kurtuldu. 1 işçi olay yerinde hayatını kaybetti.

İşçiler tahliye edilirken, 5 işçi yüksekten atlayarak yangından yaralı bir şekilde kurtuldu. Dışarı çıkamayan bir işçi olay yerinde hayatını kaybetti. Konteynerlerde kalan işçilerin büyük bir kısmının bayram iznine çıktığı öğrenildi.

Savcının ve olay yeri inceleme polislerinin yaptığı çalışmalar sonunda hayatını kaybeden işçinin cenazesi adli tıp kurumuna sevk edildi. Çalışma arkadaşları ise olay yerinden uzun süre ayrılmadı.

Hayatını kaybeden işçinin cenazesi Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi.

HDP’li Piroğlu yaralanan işçileri ziyaret etti

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili Musa Piroğlu, önce şantiyeyi daha sonra da hastanede yatan işçileri ziyaret etti.

Bayram nedeniyle konteynırlarda az işçinin kaldığını ifade eden Piroğlu, konteynırların tamamının yangın sırasında eriyerek, kullanılamaz hale geldiğini aktardı. İşçilerin yangın tedbirlerinin yetersiz olduğunu söylediğini dile getiren Piroğlu, “Bu tarz konteynırlar yanmaya çok elverişli, yangın önlemi olarak da sadece yangın tüpü koyulmuş. Sürekli elektriklerin kesildiği bir yer, zaten yangında elektrik kontağından çıkıyor” dedi.

Soruşturma için gelen bilirkişilerin şantiye şefleri ve yöneticileri ile yan yana olduğunu da belirten Piroğlu, ziyaret ettikleri işçinin camdan atlayarak yaralandığını söyledi.


Etiketler : İş cinayeti, işçi,