Amacı öldürmek değilmiş!

08 Kas 2019

Bismil’de, 32 yıl boyunca sistematik şiddete maruz kalan Muteber Akbulut’u katleden Hasip Akbulut, alınan polis ifadesinde kendisini “Amacım yaralamaktı, öldürmek değildi” diyerek savundu 

Diyarbakır’ın Bismil ilçesi Altıok Mahallesi’nde yaşayan 49 yaşındaki Muteber Akbulut (Muhterem), 3 Kasım günü evli olduğu erkek Hasip Akbulut (65) tarafından katledildi. Cinayetin ardından gözaltına alınan ve sevk edildiği adliyede tutuklanan Akbulut, Bismil Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’nde alınan ifadesine ulaşıldı.

Ulaşılan ifade tutanağına göre cinayet zanlısı Akbulut, kendisini “Amacım yaralamaktı, öldürmek değildi” diyerek savundu. Akbulut, bu yönde yöneltilen bir soru üzerine işlediği cinayete dair “Pişman olup olmadığımı bilmiyorum” yanıtı da verdi.

'Psikolojik sorunum yok'

Alınan ifadesinde hiçbir psikolojik sorununun olmadığını belirten Akbulut, son 10 yıldır eşi ile sorunlar yaşadığını ve bu tartışmaların karşılıklı şiddete vardığını iddia etti.

Yine önce eşinin kendisini aldattığını düşündüğü için yaşadıkları tartışma sonrası cinayeti işlediğini söyleyen Akbulut, ifadesinin devamında bu kez “Bu zamana kadar eşimin beni aldattığını görmedim ve duymadım. Kendisini başka bir erkekle görüştüğünü, konuştuğunu duymadım. Eşimin beni aldattığına dair sunacağım bir delil ve şahit yoktur” dedi.

'Amacım yaralamaktı'

İşlediği cinayeti soğukkanlılıkla anlatan Akbulut, yaraladığı Muteber Akbulut’un başında beklediğini, ambulansı aramadığını, eşinin öldüğünü anladıktan sonra polisi aradığı yönünde ifade verdi.

“Bıçaklamadan sonra şoka girdim, başında sigara içtim. Üzerimde kan olduğu için elimi yüzümü yıkadım, elbiseleri değiştirdim” diyen Akbulut, cinayete ilişkin “Amacım yaralamaktı, öldürmek kastım yoktu. Eşim, üzgünüm ancak pişman olup, olmadığımı bilmiyorum” dedi.

Kaynak : MA


Etiketler :