AKP'ye üyelik fırsatlarını kaçırmayalım!

23 Eyl 2020

Hatırlarsanız kısa süre önce ‘100 Bin Yeni Üye’ etkinliğinde konuşan Erdoğan, AKP’nin 10 buçuk milyonu aşkın üyesi olduğunu söylemişti.

Bence on buçuk milyon üye az! Tabi bu üyelerin içinde haberi olmadan üye yapılanların sayısı iki milyon vardır herhalde! Her partiden hunharca üyelik işlemi yapmışlar. Bu duruma yönelik haberler son on yıldır güncel! Yani vazgeçemedikleri bir hırsızlık çeşidi…

Başka? Bir de şaşmaz şekilde ölüleri üye yapma, ya da seçmen kaydetme dalavereleri vardı.

Bu yöntemden de vazgeçmedi AKP!

Diğer bir yandan da hak vermiyor değilim, yaşayanların canını okudular; ölüler öyle rahatça uyusun mu? AKP ile Türkiye şahlanırken, dünya siyaset liglerinde her alanda ilk üçe girerken bundan ölüler habersiz mi olsun? Tanıklık etmesinler mi?

Milli ve yerli olmanın bir şartı da budur! Şayet buna karşı ise ‘ölü ve yerli’ olarak değişiyor durum, en azından mevcut pratikler bunu gösteriyor. Az deme sebebim, zaten doğuştan herkesin AKP’li sayılması. 83 milyon üyemiz var de geç, ne kasıyorsun…

Bu üye konusunu boşuna açmadım! Yeni ve önemli gelişmeler var.

Rize Çayeli’nde AKP İlçe Başkanlığı, üye sayısını artırmak için kampanya başlatmış. AKP’liler yerel basına verdikleri ilanlarda, vatandaşa “Üye olun külliyede 1 gün geçirme fırsatını yakalayın” vaadinde bulunmuş. Buna dair görsel de hazırlamışlar.

“Seninle daha güçlüyüz” sloganıyla başlatılan kampanya ile ilçe halkı AKP’ye üye olmaya davet edilip ayrıca kimlerin üye olabileceği hakkında bilgiler yer alırken, verilen bağlantıdan ön üyelik kaydı yapma imkânı da sağlanmış.

Sosyal medyada ‘Ne yani Kulliye sadece AKP’lilerin mi? Yapılırken öyle denmedi, orası Cumhurbaşkanlığına ait değil mi, herkesin CB’ı değil mi?’ gibi yüreğimize isot biberi düşüren itirazlar okudum.

Arkadaşlar cevap veriyorum: Yok valla bizim değil. AKP’li değilsen, külliye mulliye zırnık senin değil, kulliyen yalan.

Hele CB, hiç senin değil! Bunu ben değil, kendisi diyor.

Görüyorsunuz, devlet olanaklarını sadece kendileri için kullanıyorlar diyen de gördüm!

Şaka yapıyorsun? Öyle şey olur mu yaw! AKP’nin kamu veya devlete ait durumları kendine çıkar sağlayacak şekilde kullanması kuru bir iftiradır. Böyle diyen birinin gidip akıl sağlığı raporu alması gerekir mi diyelim illa? Evdeki sabah demlenmiş çayı bile satıp hayatımız boyunca görmeyeceğimiz yol ve köprüleri ödüyoruz, her gün beş adım daha yoksullaşıyoruz, yaşam ziyan ve zindan olmuş, ülke kalmamış hala kendi çıkarları için kullanmaktan bahsediliyor! E demezler mi üstat bu nece tespittir kurban!

“Üye olun külliyede 1 gün geçirme fırsatını yakalayın” kısmına geri dönelim.

Hakkını vermek gerek ilginç bir fantezi. Yalnız 1 gün geçirmeden kasıt nedir? Tur araçlarına binip, sabah külliyeye gidilecek; şurada altın musluk var, burada trol odası var, şurası Germiyanoğulları köşesi, şurası kış, burası yaz köşesi denip geri mi getirilecek halkımız? Yoksa gece orada kalınacak mı? Bir de hangi faniler gidecek, üye olan herkesi götürecekler mi? Benim tanıdığım AKP, üye olup gidecekler arasında bile kendi yakınlarını kayırır ya da gitmek isteyen üyelerden para mara koparır, yolsuzluk yapar kampanyada! Yapmıyorsa sorun vardır…

Bir de külliyenin bu kampanyadan haberi var mı? Ya şimdi değil, yeniden kazanırsak getirin deseler! Bilemiyorum, aklımda çok soru var.

O bilmem bin kaç odalı yerde bir gece de geçirmeyecekse Rizeli halkımız, nalet gelsin öyle kampanyaya.

Bir de bunun seçim halini düşünün!

“Bize oy verin, külliyede bir gece konaklayın! Yemekler %15 indirimli.”

Yine de naçar yüreğimin pazardan alamadığı sebze-meyvelere bakarken çıkardığı derin seslerine kulak vererek, birkaç öneri yapacağım.

Üye olacakları sadece bir günlük külliye gezisi ile şey etmek, biraz şey yani!

Siyasette marka haline gelmiş bir ülkenin iktidarına yakışmaz! Haliyle biraz seçenekleri genişletmek gerek.

Kampanya toplumsal, yapısal, kılgısal, insansal olmalı.

Ben olsam külliyeyi gezdireceğime Cengiz İnşaat’ın merkezine götürme vaadinde bulunurdum. Neticede ülkeyi evirip çeviren onlar.

İş makinelerine binip tur atma, HES inşaat alanı gezme, ağaç kesmenin püf noktaları ve bu şansı yakalama gibi muazzam etkinlikler neden es geçiliyor? Olsa iyi olmaz mı?

Kampanya, üye olan herkesin varsa akrabasının cezaevinden çıkarma sözü ile de hayata geçirilebilir. Neticede tacizcinin, insanlıktan çıkmış herkesin dostu bir iktidar var ortada.

S.Soylu ile foto çekme de bence mantıklı bir hamle ama ülkede herkesin Soylu ile fotosu çıktığı için gerek yok, tekrara düşme olur.

Gençlerin deneyim kazanması, geleceğe hazırlanabilmesi için ülkenin her tarafına yerleşmiş paramiliter yapıların birinde 1 haftalık staj da üyeliği cezbedici kılabilir.

Kültür-sanat gezileri, kültürel etkileşim ve ülkeyi daha iyi tanımak adına yeni üye olan herkese Kürdistan’daki kayyımlı belediyelerde kadayıf-çerezli bir tur şansı da verilebilir. Ayrıca ülkenin son yıllarda dünyaya ihracat ettiği en önemli siyasi üretim başarısı olan kayyımların nasıl çalıp çırptıklarını yakından inceleyerek, geleceğe hazırlanabilirler.

Romalı dostlar, şüphesiz en iyi üyelik fırsatları AKP’de. Sınırsız ve bitmez seçenekler sunulabilir.

Ama pandemi şartları malum! Hepsi uzaktan olabilir. Külliye’de 1 günlük gezi online mı olacak mesela? Bunlar belirtilmemiş. Halkımız bu soruların cevabını alarak üye olmalıdır.

Özgür Amed

Özgür Amed


Etiketler : ÖZGÜR AMED,