Artvin'de sel: 4 kişi yaşamını yitirdi

13 Tem 2020

Artvin’in Yusufeli ilçesinde etkili olan sağanak yağmur nedeniyle sel ve heyelan oluştu. 4 kişi hayatını kaybetti

Artin’in Yusufeli ilçesinde dün akşam saatlerinde sağanak şekilde etkili olan yağmur, sel ve heyelanlara neden oldu. Artvin-Yusufeli karayolu bölgesinde meydana gelen sel, karayolunda ve Yusufeli Barajı İnşaat şantiyesinde tahribata sebep oldu.

Otomobili ile sele kapılan 1 kişi çevredekiler tarafından yaralı olarak kurtarıldı. Hastaneye kaldırılan kimliği henüz öğrenilemeyen kişi ise, yaşamını yitirdi.

Başka bir otomobilin daha içerisindekilerle sele kapıldığı yönünde ihbar üzerine AFAD ve UMKE ekiplerince bölgede arama çalışması başlatıldı. Bölgeye giden Artvin Valisi Yılmaz Doruk, “Yusufeli ilçesinde şiddetli yağış sonucu meydana gelen sel ve heyelana bağlı olarak, baraj şantiyesi çalışanlarından bir can kaybımız var, Bir ailemiz de kayıp, anne, baba ve bir çocuğuyla birlikte. Kriz masası oluşturduk, arama ve yol açma çalışmalarımız kesintisiz devam ediyor" dedi.

İlerleyen saatlerde 3 kişilik ailenin içinde bulunduğu otomobile ulaşıldı. Aile fertlerinin hayatlarını kaybettiğinin belirlenmesi ile sel faciasında hayatını kaybedenlerin sayısı 4’e yükseldi.

Öte yandan Rize'de sabah saatlerinde başlayan şiddetli yağış, sele yol açarken Erzurum yolu kapandı. İkizdere'de de sel tehlikesine nedeniyle evler boşaltıldı.

HABER MERKEZİ


Etiketler : Artvin, Sel,