Bakana yanıt verdiler: Biz marjinal değiliz. Nefes almak istiyoruz

08 May 2021

Eskencidere Vadisi'nin jandarma desteğiyle taş çıkarılmak için kepçelerle talan edilmesine karşı kadınlar ve erkekler 'marjinal" diyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na tepki gösterdi

İkizdere'ye bağlı Eskencidere Vadisi'nin yağmalanmasına, yeşilin, ormanın ve derelerin taş ocağı rantı için yok edilmesine karşı direniş devam ediyor. Muhteşem ekosistemi olan Eskencidere'nin Cengiz İnşaat'ın kar kasaları için çoraklaştırmasına karşı İkizdereliler video çekip haykırdı. Toplananlardan her biri ayrı bir mesaj yankıladı: "Yaşam alanlarımıza dokunmayın" "Nefes almak istiyoruz", "Suyuma dokunma", "Sularımızı kesmeyin", "Doğa talanına hayır", "Vadimizi yok eymeyin", "Taşocağı istemiyoruz", "Taş ocağina hayir diyerum", "Arıları yok etmeyin", "İkizdere dünya mirasıdır", "Bakan bütün marjinal grup burda", "Biz marjinal değiliz."  

Bakan ne dedi?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, katıldığı canlı yayında, İkizdere direnişi  için bir kanalda 7 Maysı'ta konuşurken "70 yıllık taş ocağı, altın araması gibi iddialar kesinlikle doğru değil. Devletimiz marjinal gruplara kesinlikle izin vermez. Bunu yapanlar devlet düşmanıdır" demişti.

Video: Gençağa Karafazlı, Günay Karafazlı, Zeynep Baş 

RİZE


Etiketler : İkizdere Eskencidere Vadisi,