‘Bütçe Buluşmaları’ devam ediyor: Sancar Artuklu’da esnafı ziyaret etti

17 Eki 2021

Mardin'de “Bütçe Buluşmaları” kapsamında esnafı ziyaret eden HDP Eş Genel Başkan Mithat Sancar ve HDP’li vekiller, esnafın şikayetlerini dinledi, önerileri not etti

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) “Bütçe Buluşmaları” kapsamında Mardin’de düzenlenen program Eş Genel Başkan Mithat Sancar ve HDP’li milletvekillerinin Artuklu ilçesinde gerçekleştirdiği esnaf ziyareti ile devam etti. Sancar ve beraberindeki heyet Tarihi Mardin 1’inci Cadde üzerinde gerçekleştirdikleri esnaf ziyareti ile esnafın sorunlarını dinledi, önerilerini not etti. Program kapsamında esnaf ile bir araya gelen Sancar ve beraberindeki heyet esnaf ile sohbet etti. Esnaf ile yaşanan diyalogda “Barış bütçesi için yola çıktıklarını” belirten Sancar’a esnaflar, iş yapamadıklarını ve piyasalarda bir günün diğer günü tutmamasından yakındı.

Esnaf ziyareti sırasında Sancar ve beraberindeki heyet bir tespih tezgahında bir süre oturup sohbet etti. Esnaftan iyi tespihin inceliklerini dinleyen Sancar’a tespih hediye edildi.

Mezopotamya Ajansı haberine göre, programın ardından Sancar geçtiğimiz günlerde ameliyat olan yerine kayyum atanan Mardin Buyiksehir Belediye Eşbaşkanı Ahmet Türk'e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Sancar’ın kentteki programı bu şekilde sona ererken, HDP’nin “Bütçe Buluşmaları” yarın Mardin’in Nusaybin ilçesinde esnaf ziyareti ve “Kadın Bütçe Buluşması” ile devam edecek.

MARDİN


Etiketler : Bütçe Buluşmaları, Artuklu, hdp,