Dedeoğulları katliamı: Şüphelinin tutuklanma talebi reddedildi

26 Eki 2021

Dedeoğulları ailesini katleden şüphelilerden Ali Keleş'in tutuklanması yönündeki talep, mahkeme tarafından reddedildi

Konya’nın Meram ilçesinde 30 Temmuz’da ırkçı saldırıda katledilen Dedeoğulları ailesinin avukatı Abdurrahman Karabulut, şüpheliler arasında bulunan Ali Keleş’in tutuklanmasını talep etti. 

Whatasp grubu, her ay 500 TL...

Karabulut, Konya Sulh Ceza Mahkemesi’ne yaptığı başvuruda, Ali Keleş’in Dedeoğulları ailesine yönelik gerçekleştirilen 12 Mayıs'taki ilk saldırısının ardından içinde Keleş ve Çalış ailesinden kişilerin bulunduğu “mahkeme” isimli WhatsApp grubunu kurması, saldırıdan sonra tutuklananlara düzenli bir şekilde haftada her birine 500 TL para yatırması, WhatsApp yazışmalarında sıklıkla Dedeoğulları ailesinden bahsetmesi ve “Sulh sağlanmazsa kötü şeyler olacak” gibi söylemlerde bulunmasından dolayı katliam dosyası kapsamında tutuklanmasını istedi.  

Mahkeme reddetti

Avukatın talebini değerlendiren Konya Sulh Ceza Mahkemesi, Keleş’in tutuklanmasını yönündeki talebi reddetti. Karabulut, karara karşı üst mahkemeye itiraz edeceklerini belirtti.

11 kişiye dava

Meram ilçesinde Dedeoğulları ailesinden 7 kişinin katledilmesine ilişkin katil zanlısı Mehmet Altun’un da aralarında bulunduğu Keleş ve Çalık ailelerinden 11 kişi hakkında “Canavarca Hisle Tasarlayarak Yedi Kişiyi Kasten Öldürme”, “Azmettirme”, “Yakarak Mala Zarar Vermeye Azmettirme” suçlarından dava açılmıştı. 

KONYA

 

 

 


Etiketler : Konya Meram ırkçı saldırı, Dedeoğulları ailesi,