Gazeteci Evren’in duruşması ertelendi

14 Tem 2020

Gazeteci Kibriye Evren hakkında açılan davanın 10'uncu duruşmasında da karar çıkmadı. Mahkeme duruşmayı 26 Kasım'a erteledi

Gazeteci Kibriye Evren hakkında "örgüte üye olmak" ve "örgüt propagandası yapmak" iddiasıyla açılan davanın 10'uncu duruşması Diyarbakır 5'inci Ağır Caza Mahkemesi’nde görüldü. Evren'in sağlık sorunlarından dolayı katılmadığı duruşmada, avukatları Pirozhan Karali ve Resul Tamur hazır bulundu.

Duruşma öncesinde Adliye önü ve mahkeme salonunun bulunduğu koridorda polislerin yoğun güvenlik önlemleri alması dikkat çekti. Duruşma dava dosyasına ekleyen belgelerin okunması ile başladı. Mahkeme başkanı, Evren’e ilişkin yürütülen bir soruşturmaya dair Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’na yazılan müzakereye cevap verildiğini ve soruşturmanın 2012 yılını kapsadığını paylaştı.

Evren'in avukatları, sağlık sorunlarından kaynaklı duruşmaya katılamayan müvekkillerini bir sonraki celse hazır edebilmeleri için heyetten süre talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’na yeniden müzekkere yazılarak yürütülen soruşturma sonucunda hazırlanacak iddianamenin birleştirme talebiyle mahkemelerine gönderilmesine karar vererek, duruşmayı 26 Kasım’a erteledi.

DİYARBAKIR


Etiketler : kibriye evden,