Gökkan'a verilen hapis cezasına tepki: Vazgeçmeyeceğiz

27 Eki 2021

TJA Dönem Sözcüsü Ayşe Gökkan'a verilen hapis cezasına tepki gösteren DAKAP, "Ayşe’yi tanıyoruz ve biliyoruz ki içeride, dışarıda, her nerede olursa olsun, hukuksal ve tüm sivil yöntemlerle mücadelesini sürdürerek, yılmayacak ve vazgeçmeyecektir” dedi

Özgür Kadın Hareketi (Tevgera Jinên Azad-TJA) Dönem Sözcüsü Ayşe Gökkan’a verilen 30 yıl hapis cezasına tepkiler devam ediyor. Dicle Amed Kadın Platformu (DAKAP) Gökkan'a verilen cezayı protesto etmek amacıyla Koşuyolu İnsan Hakları Anıtı önünde basın açıklaması yaptı. Çok sayıda kadının katıldığı açıklama metnini DAKAP Dönem Sözcüsü Çağla İzci okudu.

'Korkutma, yıldırma ve susturma amacı gütmekte'

Gökkan'a verilen 30 yıllık cezayı “intikamcı ve kadın düşmanı devlet politikası” şeklinde tanımlayan İzci, “Özel politikalarla toplumda yerleştirilmeye çalışılan fuhuşun,  istismarların,  cezasızlık politikalarının,  İstanbul sözleşmesinin feshinin, kadınlara dönük operasyonların karşısında dim dik durup mücadele etmeye devam eden Kürt ve tüm Türkiye'yeli kadınları korkutma, yıldırma ve susturma amacı gütmektedir” dedi.

'Vazgeçmeyeceğiz'

Gökkan’ın mahkeme salonunda söylediği sözleri hatırlatan İzci, “Gökkan’ın duruşunu buradan selamlıyor ve mücadelemize tüm baskılara inat devam edeceğimizi bir kez daha haykırıyoruz! Ayşe’yi tanıyoruz ve biliyoruz ki içeride, dışarıda, her nerede olursa olsun, hukuksal ve tüm sivil yöntemlerle mücadelesini sürdürerek, yılmayacak ve vazgeçmeyecektir. Kürt Kadın Hareketi üzerindeki baskılar, şafak operasyonları, gözaltılar, tutuklamalar özgürlük mücadelemizin haklılığını ve gücünü göstermektedir” şeklinde konuştu.

Kaynak: MA


Etiketler : ayşe gökkan,