İskenderun'da patlama, Payas'ta çatışma

27 Eki 2020

Hatay'ın Payas ilçesinde yaşanan çatışmanın ardından İskenderun'da ilçe merkezinde patlama meydana geldi

Hatay'ın Payas ilçesinde kimlikleri belirlenemeyen kişler, jandarma uygulama noktasına silahlı saldırıda bulundu. Saldırıda bir astsubay yaralanırken; kişiler araçla olay yerinden kaçtı. Polis ve jandarmanın ile takip ettiği araç arasında İskenderun kent merkezine kadar çatışma yaşandığı; Fener Caddesi üzerine gelindiğinde ise üzerinde bomba olan kişinin kendisini patlattığı belirtildi. Patlamada çok sayıda araç ve işyeri de hasar gördü.

Polis ve jandarma patlamın ardından geniş çaplı operasyon başlattı. Öte yandan olayla ilgili bir kişinin gözaltına alındığı ve bir kişinin de kaçtığı belirtildi.

Patlama sırasında İskenderun İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı ve 2 yurttaş yaralandı.

Hatay Valisi Rahmi Doğan İskenderun'daki patlamaya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Vali Doğan paylaşımında, "Güvenlik birimlerimizin Payas kontrol noktasında şüphelendiği 2 teröristten biri takip sonucunda İskenderun da etkisiz hale getirilmiş ve bu esnada bir patlama meydana gelmiştir. Herhangi bir can kaybı bulunmamaktadır. Operasyon devam etmektedir. Kamuoyu bilgilendirilecektir" ifadelerini kullandı.

HATAY


Etiketler : iskenderun, Hatay, Patlama,