İBB başkanı Ekrem İmamoğlu koronaya yakalandı

24 Eki 2020

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu koronavirüs testinin pozitif çıktığı duyuruldu. İmamoğlu'nun sağlık durumu ise iyi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun sosyal medya hesabından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun koronaya yakalandığını duyurdu.

Ongun'un paylaşımı şöyle:

İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun Covid-19 testi pozitif çıkmıştır. Hastanede tedavi süreci başlayan Başkanımızın sağlık durumu iyidir. Kamuoyunun bilgisine sunarız.

İmamoğlu'dan çağrı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi  Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabı üzerinden Kovid-19 salgınına yakalanmasına ilişkin açıklama yaptı.

İmamoğlu’nun açıklaması şu şekilde: “Kıymetli vatandaşlarımız ben sıklıkla test yapan biriyim. Hatta Çarşamba günü test oldum ve sonucu negatif çıkmıştı. Ama dün akşam saat 9 sıralarında ateşim yükseldi. 38 derece ateşle hastaneye gelince geceyi hastanede geçirdim. Test oldum. Bugün itibarıyla pozitif olduğu noktasında bir rapor oluştu. Şuan iyiyim. Ateşim fena değil. Süreç devam ediyor. Tıbbı anlamda negatif diyeceğimiz bir şey gözükmüyor. İnşallah hayırlısıyla sağlığımıza kavuşacağız. Bütün vatandaşlarımızın bu süreçte mutlaka dikkat etmesini istiyorum. Duyurularımızı sürekli yapıyoruz. Teması mümkün olduğunca azaltalım. Herkesin bu anlamda duyarlılık göstermesi şarttır. Hepinizi çok seviyorum. İstanbul’da her şey çok güzel olmaya devam edecek hiç endişeniz olmasın. Kendinize dikkat edin. İhtiyaç olduğunda ben bu şekilde size seslenmeye devam edeceğim.”

 

 

 

HABER MERKEZİ

 


Etiketler : koronavirüs, Ekrem İmamoğlu,