Önder Sav dönüş hazırlığında

10 Tem 2020

CHP'de aşırı-ulusalcı tavırları ve Dersim Katliamını öven konuşmalarıyla tanınan eski Genel Sekreter Önder Sav’ın başını çektiği grubun, 20 kişiyle PM’yi zorlayacağı öğrenildi

CHP’de 37. Olağan Kurultay öncesinde kulislerde Parti Meclisi’nin (PM) yüzde 80’inin değiştirileceği ve sadece 20 milletvekilinin listede yer alacağı konuşulurken, aşırı-ulusalcı tavırları ve Dersim Katliamını öven konuşmalarıyla tanınan eski Genel Sekreter Önder Sav’ın başını çektiği “İrade Grubu”nun da 20 kişiyle PM’yi zorlayacağı öğrenildi. Kurultayda milletvekillerinin yanısıra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş dışındaki tüm belediye başkanlarının da PM’ye üye sokabilmek için yoğun kulis yaptığı kaydedildi.

Kılıçdaroğlu’nun listesini delmek amacıyla aralarında eski Genel Sekreter Önder Sav’ın başını çektiği “İrade Grubu” da PM’ye adam sokmak için yoğun çalışma yürütüyor. Türkiye genelinde 300 delegesi bulunan grubun, Kılıçdaroğlu’nun karşısına 52 kişilik anahtar liste mi yoksa 20 kişilik liste mi çıkaralım, diye görüşmeler yaptığı ve aralarında İlhan Cihaner ve Muharrem İnce’nin de bulunduğu isimlerin desteklediği 20 ismin PM’ye girmesi için karar aldığı da kapalı kapılar ardında konuşuluyor.

ANKARA


Etiketler : Önder Sav, CHP,