Projeleri tüm halklar için

26 May 2018

HDP’nin Edirne’den farklı kimliklerden gösterdiği milletvekili adayları iddialı. Adaylar kentte yaşayan tüm halklar için projeleri olduğunu belirtti

HDP’den milletvekili adayı olarak gösterilen Murat Amil, Hanım Güzel, Serdal Zımba ve Hasan Atik tek çözümün partileri olduğunu söylüyor. Edirne’nin milletvekili adayları neden HDP’yi tercih ettiklerini Mezopotamya Ajansı’ndan (MA) Bilal Seçkin’e değerlendirdi.
Murat Amil, Edirne’de yaşayan halklar için önemli projeleri olduğunu söyledi. Kapı kapı herkese ulaşacak çalışma yürüttüklerini dile getiren Amil, “İddiamız doğadır, kültürdür, yaşamdır bütün Edirne’dir. Her insanın rengi kimliği dini mezhebi ne olursa olsun bütün hak ve özgürlüklerini savunuyoruz. Edirne, HDP’ye ve Selahattin Demirtaş’a sahip çıkacak” dedi.

Diğer aday Hanım Güzel de HDP’nin kadın partisi olduğu için aday olduğunu vurguladı. Edirne halkına, kadın kimlikleriyle gideceklerini belirten Güzel, şunları dile getirdi: “Kadınları hem örgütlülüğümüze hem de seçimlerde HDP’ye ve Demirtaş’a oy vermeye davet edeceğiz.”

Serdal Zımba ise, HDP’de Çingene kimliğiyle yer almasının çok değerli olduğunu belirtti. Zımba, 24 Haziran için büyük umutlarının olduğunu belirterek, “Bizim Hıdırellez günü var. Aynı zamanda Kürtlerin de Newroz’u var. Hıdırellez ile Newroz’u birleştirerek bu işi başaracağız” diye belirtti.
Hasan Atik de 4. sıra adayı. Atik de sandıklara sahip çıkma çağrısı yaparak şöyle dedi: “HDP’li olur, CHP’li olur, İYİ Parti’li olur fark etmez. Oy hepimizin oyu. Oylarımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Eğer biz oylarımıza sahip çıkarsak iktidarı yenebileceğiz.”

EDİRNE


Etiketler :