Gençler Erdoğan'a 'dislike' attı

27 Haz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın YKS’ye girecek adaylarla video konferans yöntemiyle buluşmasının ardından, canlı yayının yorum kısmına 'OyMoyYok size' mesajları yağdı

YKS’ye girecek öğrencilerle video konferans aracılığıyla buluşan Erdoğan, “Sosyal medyadan nefret etsek böylesine yaygın ve etkin şekilde kullanmazdık” diyerek sosyal medyaya müdahalenin sinyallerini verdi: “Tüm vatandaşlarımızın sosyal medyayı etkin ve aynı zamanda ahlaki zeminde kullanabilmelerini sağlamak, devlet başkanı olarak görevimdir. Bu konuda güçlü bir hukuki altyapı oluşturmanın hazırlıkları içindeyiz."

Öğrenciler ve aileleri sınavın Covid-19 salgını nedeniyle ertelenmesini istiyordu. Canlı yayının yorum kısmında, sınavların ertelenmemesi kararını eleştiren gençler, çok sayıda “Oy moy yok size” ve “Sandıkta görüşürüz” mesajları yağınca yayın yoruma kapatıldı.

Bu durumun ardından sosyal medya kullanıcıları da mesajlarıyla #OyMoyYok etiketiyle gençlere destek verdi. Hashtag Türkiye gündeminde ilk sırada yer aldı.

222 bin kişi beğenmedi

Ayrıca video konferansın Youtube yayınında da beğenmeme (dislike) ikonuna basanların sayısı 222 bini buldu, beğenenler ise 40 bin oldu.

Davutoğlu gönderme yaptı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da sosyal medyadan gelen soruları yanıtladığı Onedio söyleşinin linkini sosyal medya hesabında paylaşırken, "Gençler ve her daim genç kalanlar; @onediocom’da sizlerden gelen soruları yanıtladım. Üstelik, yoruma da açık" ifadesini kullandı.

HABER MERKEZİ


Etiketler : YKS, Sosyal Medya, Erdoğan,