Tehdit edilen öğretmene saldırı

21 Eyl 2021

Artuklu'da bir ortaokulun müdür yardımcısı, 'Seni bu mahallede barındırmam' diyerek bir öğretmeni tehdit etmişti. Tehdidin ardından öğretmen saldırıya uğrarken, Eğitim-Sen takipçisi olacaklarını duyurdu

Mardin’in Artuklu ilçesinde bulunan Artuklu 21 Kasım Ortaokulu’nda çalışan öğretmen İbrahim Yiğit, 8 kişilik bir grubun sopalı saldırısına uğradı. Saldırıdan çevredekilerin yardımı ile kurtulan Yiğit, hafif şekilde yaralandı. Yiğit’in okul Müdür Yardımcısı R.S. ile aralarında okul yönetimi ile ilgili yaşanan tartışma nedeniyle olaydan önce tehdit edildiği belirtildi. R.S.’nin Yiğit’i olay öncesi “Burası benim mahallem. Seni burada barındırmam” diyerek tehdit ettiği, saldırganları da organize ettiği aktarıldı.

Olayın ardından şikayetçi olan Yiğit, Mardin Devlet Hastanesi’nden darp raporu aldı.

Saldırıya dair Yiğit’in üyesi olduğu Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Mardin Şubesi de yazılı bir açıklama yaptı. Eğitim Sen, saldırıyı kabul etmediklerini belirterek, “Liyakatsız sarı sendika atıklarının okulları gönlünce bir patron edasıyla yönetmelerinin ve okullarda pervasızca hareket etmelerinin bir örneğini yaşadık. Okul müdürü O.A. ile Müdür Yardımcısı R.S.’nin Yiğit’i hedef gösterip mahalleliye linç ettirdi. Hesabı sorulacak. Eğitim Sen olarak, olayın takipçisi olacağız. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün olaya sessiz kalmasını da protesto ediyoruz” dedi.

MARDİN


Etiketler : eğitim-sen, öğretmene tehdit,